Güzellik

Yüz ve Cilt Tipinize Uygun Kaş Modelini Belirleyin !

kaş tasarımı

Gelişen teknoloji ile birlikte artık istenilen kaşlara kavuşabilmek mümkün. Kıl tekniği ince kaşların yeniden tasarlanması ve kaşlara yeni bir şekil vermek için en çok kullanılan yöntemlerden biri.

Yüz ve cilt tipinize en uygun kaş tasarımı için listemizdeki örneklere göz atabilirsiniz.

1) Esmer ve buğday tenlilerin tercih edebileceği bu model için dövme veya kıl tekniği uygulanabilir. Kaşların gürlüğü uygunsa kaş kalemi veya kaş farı ile şekil verilebilir.

kıl tekniği

Kaş farı veya kaş kalemi kullananlar için ufak bir not; kaşı estetik gösteren en önemli detay kaşların burun çizgisini takip eden başlangıç noktalarıdır. Kaşların birbirine çok bitişik olması, estetik ve doğallıktan uzak bir görüntü ortaya çıkarırken kaşların fazla ayrık olması da gözlerinizin belirginliğini azaltacaktır.

Bir diğer önemli detay ise yine kaşın başlangıç noktasının dik olmamasına özen gösterilmesi, bunun yerine 45 derecelik açı ile yukarıya doğru seyrekleşen bir şekil verilmesidir. Başlangıç bölümü dik şekilde boyanan kaşlar hem yapay hem de istenmeyen bir görüntüye neden olacaktır.

2) Her tene uygun kavissiz kaş modelini kare ve uzun yüzlü olanlar, daha yumuşak bir ifade oluşturmak için uygulayabilir. Kıl tekniği, dövme veya sadece kaş kalemi/kaş farı ile şekil verilebilir.kaş tasarım

3)  Oval ve küçük yüzler için düz kaşlar tercih edilebilir. Kumral veya buğday tenli olanlar renk tercihinde siyahtan uzak durmalı, kahverengi veya gri tonları uygulamalılar.

kaş boyama

düz kaş

4) Kızıl saçlılar, kaş boyamada saç renginden bir iki ton koyu kahve veya kızıl tonları tercih edebilir.kızıl kaş

5) Sarışınlar ise kahverengi veya gri gibi küllü tonları kullanabilirler. Doğal bir görünümden uzaklaşmamak için kaşların kalın olmamasına özen gösterilmelidir.

sarışın kaş